Afleveringen
-
In deze Coronation Special van de podcastserie 'England, My England' geeft Ab Nieuwdorp samen met radiomaker, journalist en voormalig Verenigd Koninkrijk-correspondent Tim de Wit een vooruitblik op de kroning van koning Charles de derde. Wie waren Charles de Eerste en Charles de Tweede? En wat is het verhaal achter een bijzonder, eeuwenoud koninklijke lepeltje?
De Coronation Special brengt je alvast in de stemming voor de kroning van koning Charles de derde.
Three Cheers for His Majesty The King, Hip Hip Hooray! -
Eindelijk is het dan zover! Ab gaat naar Londen voor The Last Night of the Proms; het Britse klassieke muziekfeest bij uitstek. Maar op de dag dat hij arriveert, overlijdt Queen Elizabeth… Deze onverwachte plotwending leidt tot bijzondere ontmoetingen en verrassende muziek.
-
Zijn er afleveringen die ontbreken?
-
Engeland: land van kathedralen, koorscholen en university college choirs. Dat lijkt inmiddels algemeen bekend. Maar er is ook een traditie in opera, operette en oratorium. Samen met Nicolas Mansfield (voormalig artistiek directeur van de Nederlandse Reisopera) en Hanna Rijken (theoloog en musicus) neemt Ab je mee naar de mooiste seculiere en sacrale Engelse muziek.
-
Hoe klinkt de Britse ziel door in de Engelse kamermuziek? Daarover praat Ab met violiste Lis Perry, die jarenlang samenwerkte met één van de grootste violisten uit de 20ste eeuw: Yehudi Menuhin.
In Londen ontmoet Ab celliste Melissa Phelps, die hem een cellosonate laat horen waarin geweerschoten doorklinken. -
Hoe komt het dat er in de Nederlandse concertzalen zo weinig Engelse muziek klinkt? Ab stelt die vraag aan de artistiek directeur van de NTR Zaterdagmatinee, Kees Vlaardingerbroek. Hij weet als geen ander wat er speelt in het Nederlandse concertleven.
Ook probeert Ab zijn eigen favoriete Engelse componist te pluggen voor in het Concertgebouw. Of dat lukt? Je hoort het in deze derde aflevering. -
Waar ligt de oorsprong van de Britse muziek? Zijn er karakteristieken die vanaf het allereerste begin aanwezig waren en die door de eeuwen zijn gebleven, en hoe klinkt dat? In deze aflevering gaat Ab back to the roots met professor David Burn (KU Leuven). Ook maken we kennis met Emily Beynon, solofluitiste van het Concertgebouworkest. Zij neemt ons mee naar háár muzikale roots: de muziek uit Wales.
-
Waar komt die tomeloze liefde voor alles wat Engels is bij Ab vandaan, en hoe heeft het zijn leven gevormd? Je hoort het in deze eerste aflevering.
Ook gaat Ab langs bij Dominic Seldis, de Engelse solo-contrabassist van het Concertgebouworkest. Dominic vertelt hoe volgens hem de Britse ziel doorklinkt in de muziek van onder andere Edward Elgar (https://www.nporadio4.nl/componisten/d6a74fa4-e5aa-4f56-b750-d823a6a0dfc4/elgar-edward) en Benjamin Britten (https://www.nporadio4.nl/componisten/2306f261-3720-4df9-baf8-8cc87ebcaf39/britten-benjamin).
Beluister hier (https://open.spotify.com/playlist/68WiJ8sAW62yRIatpTrxLx?si=ba39bbd5be434179) de muziek uit de podcast. -
De podcast England my England is vanaf 22 november te beluisteren.
In de nieuwe podcastserie England, My England duikt Ab Nieuwdorp in de wereld van de Engelse Muziek. Hij neemt je mee naar de mooiste muziek van bekende Britse componisten zoals Elgar (https://www.nporadio4.nl/componisten/d6a74fa4-e5aa-4f56-b750-d823a6a0dfc4/elgar-edward) en Purcell (https://www.nporadio4.nl/componisten/4875ae0b-db2a-4d1d-94d1-3561914b7b79/purcell-henry), maar ook minder bekende namen komen voorbij.
England, My England is ook een persoonlijke zoektocht: Ab probeert te doorgronden en te benoemen wat Engelse muziek nou zo typisch Engels maakt; hoe klinkt de Britse Ziel? Die vraag stelt hij aan verschillende reisgenoten, onder andere aan contrabassist Dominic Seldis, fluitist Emily Beynon en aan professor David Burn.
De podcast brengt Ab naar hartje Londen, voor de Last Night of the Proms, het Grootste Britse klassiekemuziekfeest. Maar als hij eenmaal in Londen is, loopt de reis heel anders…
Luister hier (https://open.spotify.com/playlist/68WiJ8sAW62yRIatpTrxLx?si=ba39bbd5be434179) naar de muziek uit de podcast