Afleveringen
-
Výrobci budou nuceni výrazně zdražit notebooky, které přitom budou mít méně operační paměti. Tuto komponentu vysávají datacentra pro AI. Jako první dopady nedostatku paměti pocítili ti, kteří si staví desktopy, ale v nadcházejících měsících dojde i na notebooky. Postupně se totiž doprodají skladové zásoby starších modelů a pak už nebude z čeho vybírat.
U nových modelů výrobci počítají s tím, že budou častěji nasazovat pouhých 8 GB paměti. Takto osekané konfigurace neminou ani herní notebooky, vysvětluje Tomáš Holčík, redakční specialista na hardware. Pokud víte, že vám počítač další dva roky nevydrží, kupte si nový raději hned, dokud je ještě z čeho vybírat.
V podcastu hovoříme o tom, že Apple jako jediný neoznámil zdražení. Krátce po dotočení pořadu ovšem i on ohlásil, že zvedne ceny. Jen zatím není jasné, kterých zařízení se to dotkne a o jak velké částky půjde.
Program pořadu
01:10 – Výrobci varují 13:26 – Není kde šetřit 22:59 – Bazary, reparování, Čína 27:28 – Přejdeme na cloudové počítače? 35:34 – Závěr🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Pondělní keynote byla nuda. Apple jen dohání konkurenci a jeho AI triky už jsme dávno viděli u konkurence. Ale to není zásadní problém. Vždyť historie už několikrát ukázala, že Apple neskáče do technologických trendů. V klidu si počká, analyzuje konkurenci a i reakce uživatelů. A pak to udělá lépe. V průběhu keynote to vypadalo, že stejný recept použije i v případě AI funkcí a jejich integrace do operačních systémů od iOS po MacOS.
Jenže pak přišla rána. Siri AI bude jen v angličtině. A nepůjde do EU. Apple se politice věnoval přímo na keynote a k tématu vydal samostatnou tiskovou zprávu. Zjednodušeně se v ní říká, že to Apple zkoušel, ale evropské regulační úřady neschválily žádný z návrhů.
Ale znamená to, že je vina na EU? V čem je problém a proč to konkurenti zvládli, ale Apple ne?
V závěru pořadu si popovídáme o tom, jak O2 začíná konkurovat stále populárnějším službám, které nabízí cestovní datové eSIM (přehled).
Program pořadu
00:24 kauza Apple AI vs. EU 13:30 levný mobilní internet i za hranicemi EU🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Zijn er afleveringen die ontbreken?
-
Čeští vývojáři, kteří za sebou měli úspěšné hry jako Mafia nebo Hidden & Dangerous, před 16 lety zformovali vlastní studio a prorazili na smartphonech. Jejich graficky špičkové tituly na konferencích prezentovali titáni jako Apple nebo Nvidia. Stahovaly je stovky milionů lidí. Jenže trh s mobilními hrami se postupně proměnil, až Madfinger Games museli utéct k počítačům.
Byli to Apple a Google, kdo začal likvidovat mobilní hry. Ceny her stáhly dolů dohody s velkými vydavateli a nutnost vracet vydělané peníze do reklamních systémů platforem. Madfinger Games „free-to-play peklíčko“ plné agresivních mikrotransakcí odmítli a v posledních pár letech pracují na online taktické střílečce Gray Zone Warfare pro PC.
Nachází se v předběžném přístupu a prodala už přes milion kopií. Studio tak zachránila. Rabas otevřeně a bez korporátních příkras popisuje změny na herním trhu, ale také důvody, proč Madfinger Games málem nepřežili. Špatně nastavená struktura v první zlaté éře neustála personální růst. Nakonec se týmu podařilo přežít vlastní úspěch, vzpomíná v rozhovoru Marek Rabas, šéf a spoluzakladatel studia.
Program pořadu
01:12 – Z počítačů na mobily 09:37 – Nástup free-to-play 25:36 – Zpět na PC 33:54 – Chat Control 2.0 47:24 – Optimalizace a Unreal Engine 56:43 – AI jako nástroj🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Čím více displejů, tím více Adidas, a tak vám dnes Tomáš ukáže, jak vypadá a k čemu by mohla sloužit nová generace laptopu se dvěma monitory Asus Zenbook Duo.
A protože má Tomáš displeje opravdu rád, chce je mít i v nabíjecím domečku pro malá true-wireless sluchátka. Umějí to třeba Soundcore Liberty 5 Pro, ale zvládnou toho více.
Po zvláštním, ale stále spotřebním hardwaru svůj křemíkový cirkus ukáže také Kuba. Podíváme se, jak funguje pulzní koherentní radar Acconeer A121 a malá kvadrokoptéra, jejíž firmware programuje Claude Code. Asi proto se s ní Kuba pořád stydí vzlétnout, protože tuší velký špatný.
Program pořadu
00:23 Asus Zenbook Duo 06:05 Soundcore Liberty 5 Pro 09:12 Kuba staví radar 16:20 Kuba staví dron🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) poodhaluje zákulisí přípravy nařízení Chat Control 2.0. Kdyby bylo schváleno, umožnilo by technologickým firmám plošně sledovat naši komunikaci. Před pár týdny skončila platnost první verze, která ukázala neefektivitu přístupu. Ani Evropský soud pro lidská práva neomezené skenování neschvaluje, protože je disproporční.
Evropská komise přes všechny protiargumenty usiluje o přijetí trvalé legislativy, která by sledování zavedla jako normu. Gregorová vysvětluje, že červnový trialog téměř jistě neznamená konec jednání. Děti by přitom lépe ochránilo posílení kriminalistických týmů a cíleného vyšetřování, ale také regulace toxických algoritmů.
Nedávno byl schválen zákaz svlékacích AI. Podobné kroky posilují ochranu zranitelných osob, aniž by evropská populace ztratila soukromí. V debatě o Chat Control nicméně chybí věcný a kritický přístup ze strany Komise. V Evropské unii navíc nedávno zazněla myšlenka, že by bylo dobré zakázat VPN. Politická nálada soukromí momentálně nepřeje.
Program pořadu
02:06 – Chat Control 1.0 09:07 – Nálada proti soukromí 16:00 – Hollywoodská lobby 23:58 – Chat Control 2.0 35:17 – Co bude dál?🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Apple se zbavil procesorů od Intelu ve svých počítačích, obě firmy však překvapivě mají navázat spolupráci. Podle deníku WSJ dosáhly prvotní dohody, na kterou prý tlačila Trumpova administrativa. Tim Cook navíc ví, že spoléhat se na jediného dodavatele není rozumné. Zvlášť když sídlí na Tchaj-wanu. Intel bude pro Apple každopádně vyrábět čipy, jen nevíme jaké.
Hodnota akcií výrobce procesorů, jehož majoritním vlastníkem je od loňska americká vláda, po oznámení vzrostla. Navíc má za sebou po dlouhé době dobré čtvrtletí. Růst hodnoty podpořila ještě třetí zásadní zpráva – Intel pro Elona Muska postaví továrnu na čipy Terafab.
Microsoft mezitím pracuje na tom, aby zrychlil a zlepšil Windows 11. Jeho iniciativě se interně přezdívá K2. Kromě optimalizací na straně softwaru dosáhnou Jedenáctky lepšího výkonu tím, že vyždímají procesor. Zaujalo nás, že Microsoft si bere příklad ze SteamOS a chtěl by ho v herním výkonu dohnat.
Vědět o sobě dal také Google, když představil novou třídu počítačů Googlebook. Moc toho k nim ale neřekl. Zřejmě nahradí Chromebooky. Prim na platformě budou hrát Chrome, AI a aplikace z Androidu. O operačním systému víme pouze to, že má být moderní. Google nás nejspíš jen připravuje na plnohodnotné oznámení během konference I/O.
Program pořadu
01:05 – Apple se baví s Intelem 05:40 – Intel se baví s Muskem 11:22 – Projekt Windows K2 19:14 – Googlebooky místo Chromebooků🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Je toho dost, co by náš vysněný počítač měl umět. Nechceme ale zázraky. Každý laptop by podle Petra měl podporovat biometrii, vždyť nejlacinější čtečky otisků prstů stojí pár dolarů. Místo toho na levnějších strojích pořád píšeme hesla a PINy.
Dávno víme, že displeje s poměrem stran 16:9 nejsou ideální na práci. Notebooky s displeji 3:2 se občas objeví, ale tenhle poměr by měl být běžnější. Zejména Lukáš pak volá po kvalitnějších obrazovkách obecně. Nemusí používat technologii OLED, dobrými IPS by nás výrobci nezarmoutili. Jenže ty vyklidily pole.
S procesory jsme asi nejspokojenější, zato výrobci notebooků extrémně šidí operační paměť. Dělali to už v době, kdy byla levná, takže v blízké době změnu nečekáme. Jenže 8 GB je pro Windows 11 minimum, kterému byste se stejně měli vyhnout. Chce to aspoň 16 GB, ideálně víc.
Program pořadu
01:17 – Morální zastarávání 04:10 – Displeje 12:55 – Šasi 20:03 – Výkon 31:56 – Biometrie a klávesnice 49:45 – Bezdrátové napájení🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Anthropic vypustil do světa várku nových konektorů, pomocí kterých může jeho chatbot Claude přímo komunikovat s nejrůznějšími aplikacemi. Tentokrát přišla řada na Blender, Affinity nebo Autodesk Fusion.
Druhá část pořadu bude patřit Filipovu „cyklopumpičkovému okénku,“ okomentuje totiž technologii Cyplore, která za pět minut promění silniční kol ov elektrokolo. Také nám poví, proč by měl cyklista vždy jet na chvostu pelotonu a jak na tom jsou české firmy, které se věnují chytrým cyklistickým trenažérům.
Program pořadu
00:24 – Claude umí přímo ovládat aplikace 10:17 – Vlastní úchyt pro GoPro na helmu 13:45 – Cyklotrenažéry 18:46 – Elektrokolo ze silničky 21:31 – Jízda za sebou je věda🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Tim Cook skončí jako ředitel Applu po 15 letech. Zpočátku se expert na tabulky jevil jako zvláštní volba, protože jeho předchůdce byl inovátor. Cook ale zoptimalizoval výrobní a dodavatelské řetězce a rozvíjel portfolio, které podědil po Stevu Jobsovi. Apple dnes nevyrábí jediný model iPhonu, ale hned pět. Oslovuje tak širší publikum a finančně tato strategie funguje.
Příjmy a zisky společnosti stouply také díky orientaci na služby. Její tržní hodnota za éry Tima Cooka stoupla z 350 miliard na čtyři biliony. Investoři jsou nadšení, ale některým fanouškům Applu chybí více odvahy v inovacích. Vlastní automobil Apple nepředstavil, bezdrátová nabíječka AirPower fungovala jen v marketingových materiálech a s AI firmě ujel vlak.
Program pořadu
02:42 – Úředník nastupuje 07:16 – Směřování za Cooka 18:50 – Neúspěchy 26:55 – Konec inovátorství 35:05 – Mašina na peníze🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Microsoft slibuje, že napraví hříchy Windows 11. Za sliby ho hodnotit nechceme, i ty jsou ovšem lepší, než přístup firmy v posledních letech. Kuba je ke všemu skeptický, přesto dokáže najít světlý bod naděje. Chválí Microsoft Word, jak pěkně funguje. Současně si myslí, že OpenOffice a jeho nástupci selhali.
Petr tak přísný není a poukazuje na to, že dnešní LibreOffice je dobře fungující alternativa, která si našla své místo i v některých institucích. Francouzské četnictvo před lety udělalo krok navíc a dokonce místo Windows zavedlo Linux. Dodnes ho používá a z jejich zkušenosti bude těžit francouzská státní správa, která migruje letos.
Kuba to nepovažuje za dostatečný úspěch open source a zůstává skeptikem. Pak začne hořekovat nad tím, že Evropa se dobrovolně stala technologicky závislou a promarnila potenciál RISC-V. Petr oponuje, že zde sídlí čipové firmy a významné vědecké kapacity a že se snad Evropa postaví na vlastní nohy, když jí u hlavy hlasitě zvoní budík.
Dnešní díl je hodně dada.
Program pořadu
01:52 – Novinky ve Windows 05:40 – Ovládací panely 08:16 – Hloupé hledání 11:33 – Pryč s Copilotem 14:10 – Office je stále super 19:30 – Microsoft slibuje změny 23:02 – Francie na Linuxu 28:18 – RISC-V 32:59 – Marný pokus o závěr🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Macbook Neo je podle Lukáše nejdůležitějším modelem za dlouhou dobu. Ukazuje totiž, jak může vypadat dobrý, a přitom levný notebook. Americká firma se uchýlila ke kompromisům na správných místech. Neo nabízí dostatečný výkon do kanceláře, celodenní výdrž, skvělý displej a barevné šasi.
Základní verzi si studenti a studentky mohou pořídit za zhruba 14 tisíc korun. V této cenové hladině konkurence s Windows lape po dechu. Výrobce notebooků s Windows Lukáš kritizuje zejména za špatné displeje. Apple v Neu ošidil porty, k počítači připojíte jediný monitor a klávesnice není podsvícená. Pro cílovou skupinu ale nejde o zásadní překážky.
Program pořadu
01:13 – První dojmy 08:15 – Displej za 1* 19:13 – Výkon pro kancelář 27:16 – Dobrá klávesnice, chudá výbava 36:27 – V Česku bez Apple Intelligence🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
K Měsíci už několik dnů letí Orion se čtyřčlennou posádkou, my ale točíme v předstihu, takže to dneska bude o tom, co NASA pořád moc neumí: Přenášet kvalitní video z vesmíru a v živém přenosu. SpaceX v tomto směru opravdu předběhlo dobu.
A také nás štvou aprílové vtípky. Ideálně by mohly z internetu zmizet stejně jako kdysi dialup. Buď jsou trapné a na sílu, anebo opravdu škodí. Haló, lidi, web je už teď plný fake news, není třeba přidávat další.
A do třetice, Kuba se zase musí pochlubit, za co utrácí výplatu. Tentokrát měřákem USB-C kabelů. Pozor na ně, některé (i z českých renomovaných e-shopů) neumějí to, co slibují.
Program pořadu
02:07 – Zakažte Apríl 04:09 – Artemis 2 19:32 – Test USB-C kabelů🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Netflix v prosinci předplatitelům a předplatitelkám hrdě oznámil, že pod jeho křídla přejde Warner Bros Discovery a s ním značky jako Harry Potter. Zanedlouho ale bylo všechno jinak. Mnohem menší studio Paramount poslední roky končí v minusu a kolos WBD kupuje za zhruba 111 miliard dolarů. Nechápeme, jak takovou půjčku splatí.
V této epizodě Podcastu Živě rozebíráme hlavně aspekty zvláštní transakce, která by mohla vést ke snížení počtu nových filmů v kinech. A do kin bychom chodili rádi, protože streamy nás moc nebaví. Neustále zdražují, což někdy kompenzují reklamou, a obsah doručují v technicky špatné kvalitě. A seriály jako Stranger Things uráží inteligenci diváka.
Program pořadu
02:19 – Streamy zdražují 10:25 – Paramount kupuje Warnery 29:54 – Netflix funguje i bez Pottera 44:26 – Nekvalita streamů🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Elon Musk prozradil, o čem bude tweetovat prvního dubna. O novém Roadsteru. Teď je jen otázka, jestli to není jen další apríl, slibuje ho už totiž celou věčnost. Letošní duben by každopádně mohl být opravdu velký. Chystá se premiérový let nové generace rakety Starship (V3) a několikrát odložený let člověka okolo Měsíce na misi Artemis II. Tak snad to konečně vyjde.
Na Kubu už leze jaro a začal tisknout nahé venuše z Věstonic. Lesknou se (jim), jako by byly ze skla. To Filipovi ke štěstí stačí nový bicykl od Bugatti. Bude ale leda tak mlsně koukat na obrázky, cena je totiž astronomická.
Program pořadu
00:52 – Tesla Roadster 02:54 – Starship 3 07:51 – Artemis 2 09:08 – Věstonická Venuše 16:48 – Kolo Bugatti🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Na organizaci času a práce existují tucty přístupů i nástrojů. Karel byl roky vzorově zorganizovaný – celý život si plánoval metodou GTD a pečlivě si všechno ukládal do Evernotu. Jenže kvalita služby šla dolů, cena strmě nahoru a po migraci databáze mu zmizely desetitisíce poznámek.
V Podcastu Živě řešíme, čím nahradit Evernote a jestli má vůbec smysl mít všechno tak dokonale zorganizované. Karel dnes spoléhá zejména na Kalendář Google, Petr hledá cestu z náruče Microsoftu a Lukáš si myslí, že chaos je přirozený stav věcí. Na jednom se trojice shodne: poznámky patří do otevřených řešení. V tomto ohledu oceňují Markdown.
Program pořadu
01:11 – GTD, Evernote a Karel 10:57 – Z Evernotu ke Googlu 16:48 – Války s kalendáři 32:00 – AI nám moc nepomáhá 39:57 – Na poznámky Markdown 50:49 – Organizace času nás vzrušuje🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Největší mobilní událost roku je za námi. Kolega Honza Láska vyrazil na veletrh MWC, aby na vlastní kůži vyzkoušel ty nejzajímavější novinky a vysledoval nejsilnější trendy současnosti. Nasajte jedinečnou atmosféru letošního MWC!
🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Evropa je technologicky závislá na USA a částečně na Číně. Jak velký problém to může být, si uvědomila až v posledním roce, kdy se Donald Trump znovu stal prezidentem. Data ukládáme do amerických cloudů, kde nemusí být v bezpečí. Pokročilé čipy nenavrhujeme ani nevyrábíme.
Jan Sedlák, redaktor E15 a Lupy.cz, popisuje jednání a snahy Evropy o budování nezávislosti. Významným hráčem by v tomto směru mohlo být Česko. Seznam má know-how na infrastrukturu a řadu dobrých koncových služeb. Máme také experty, díky kterým bychom mohli být silní v produkci čipů. Jen musíme vytvořit silné tržní prostředí.
Program pořadu
01:11 – Evropská technologická závislost 14:49 – Mluvíme, nebo makáme? 25:35 – Výroba čipů 34:40 – Mozky máme 39:45 – Know-how Seznamu 50:41 – Onsemi a další🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Dočkáme se Windows 12? A vlastně – zajímá to ještě někoho? Není verzování operačních systémů už stejně abstraktní a nic neříkající záležitost jako číslování webových prohlížečů? Ať jsou Windows klidně jaká jsou, ale hlavně bez věčných chyb. A tady Redmond stále selhává.
Možná by všem pomohlo, kdyby z nich Microsoft udělal POSIX-like OS. Ideálně Linux. Jistě, byla by to revoluce, bylo by to zpočátku extrémně těžké, ale výhledově by to dávalo ekonomický smysl, když dnes firmu živí hlavně Azure a podnikové aplikace.
Tomáš do redakce přivezl kapesní AI superpočítač Nvidia DGX Spark a Kuba jej hned zabavil. Řekneme si, k čemu taková mašinka vlastně je. Tak třeba na ní rozjedete svobodný velký jazykový model GPT-OSS-20B od OpenAI s dvaceti miliardami parametrů, aniž byste propálili výplatu za elektřinu. Má to jen jeden háček. Tahle legrace stojí sto tisíc.
Program pořadu
00:29 Bude Windows 12? 12:06 Nvidia DGX Spark 23:21 Windows na Linuxu🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
-
Microsoft vyslyšel zpětnou vazbu od svých zákazníků a zákaznic a pouští se do roční mise, během které chce spravit Windows 11. Vývojový tým prioritizuje řešení chyb, optimalizuje výkon a řeší různé nedodělky v uživatelském prostředí. Uživatelský zážitek by mělo zlepšit také zastavení bezhlavé integrace Copilotu. Některé AI funkce možná zmizí.
Program pořadu
01:40 – Technický stav Windows 11 11:12 – Reakce Microsoftu 18:01 – Paralela s macOS a Vistou 25:43 – Smysluplná AI 32:22 – Realita trhu🎙️ Podcast Živě je pořad internetového magazínu Živě.cz. Jeho redaktoři v něm řeší všechno důležité, co se děje kolem technologií.
-
Dneska se nám před kamerou sešly tři pěkné tech-kravinky. Prvně uvidíte Instax mini Evo Cinema, což je kamera, která vás přenese o celé filmové dekády do minulosti a nakonec vám vytiskne video. Nebo aspoň kousek z něj. O téhle kuriozitce jsme psali na DIGIareně a dnes už si ji můžete i koupit.
Pak uvidíte limitovanou edici zastřihovače OneBlade 360, který Philips připravil společně s Warhorse Studios pro fandy hry Kingdom Come: Deliverance 2. Tu koupíte pouze a jen na Smarty.cz a jestli máte doma tiskárnu, tak můžete tuhle motorizovanou břitvu proměnit na meč. Více na Doupě.cz.
V závěru nebude chybět tradiční Kubovo bastlokénko, ve kterém vám ukáže, jakou novou hračku pořídil do redakční dílny. Tentokrát to bude programovatelná zátěž DL24P. Simuluje odběr až 180W spotřebiče (200V/25A v různých poměrech), a protože zároveň podporuje protokol USB-C PD/QC aj. (5 až 28 V), otestujeme s její pomocí současné výkonné nabíječky pro mobil a notebook.
PS: Barevný ventilátor included!
01:01 – Instax mini Evo Cinema 10:48 – Philips Oneblade + Kingdom Come: Deliverence 2 17:06 – Testovací zátěž🎙️ Týden Živě je diskuzní pořad redaktorů webů Živě.cz a MobilMania.cz, ve kterých rozebírají zajímavá témata týkající se počítačů, internetu, mobilních a jiných technologií. Sledovat ho můžete také jako video. Vychází jednou za dva týdny.
- Laat meer zien